Tanie Linie Lotnicze Ryanair a Przewóz Dzieci

Przewóz dziecka liniami Ryanair

przewóz dzieci ryanair– Dzieci w wieku poniżej 14 lat nie mogą liniami Ryanair podróżować same. Zawsze musi lecieć z nimi opiekun, który ma wykupiony bilet w ramach tej samej rezerwacji i ma więcej niż 16 lat.

– Dzieci 14 i 15 letnie mogą podróżować same, ale warunkiem jest okazanie podczas odprawy ważnego dokumentu ze zdjęciem. Muszą być także odprowadzone przez dorosłego opiekuna, który pozostanie na lotnisku do momentu odlotu samolotu.
– Noworodki mające mniej niż 7 dni nie mogą podróżować liniami Ryanair ze względu na ich bezpieczeństwo

– Niemowlęta w wieku 8 dni do 24 miesięcy mogą podróżować liniami Ryan Air tylko z opiekunami mającymi powyżej 16 lat. Niemowlęta do dwóch lat nie mają swojego miejsca w samolocie, siedzą na kolanach opiekunów, dlatego jeden opiekun może zabrać ze sobą tylko jedna niemowlę. Na pokładzie samolotów Ryanair są odpowiednie miejsca do przewijania niemowlaków.

– Należy zawsze mieć dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość i wiek dziecka.

– można zabrać ze sobą wózek dziecięcy, który jedzie z bagażami, a po wylądowaniu czeka na państwa tuż przy schodach, kiedy pasażerowie wychodzą z samolotu. Wózek dla niemowląt przewożony jest nieodpłatnie natomiast za inny sprzęt dziecięcy typu fotelik samochodowy czy składane łóżeczko dziecięce należy uiścić opłatę podczas biletu Ryanair.

Podróżując liniami Ryanair możemy zmniejszyć do minimum koszty podróży wykorzystując takie usługi dodatkowe jak np odprawa przez internet. Dokonując odprawy na lotnisku ponosimy pewne opłaty, których unikniemy odprawiając się przez internet. Trzeba jednak pamiętać, że osoby podróżujące z niemowlętami muszą odprawiać się na lotnisku, nie mogą zrobić tego on line. Odprawa przez internet nie dotyczy także osób podróżujących z bagażem rejestrowanym a jedynie wyłącznie z bagażem podręcznym.