Linie Ryanair

Ryanair to irlandzkie tanie linie lotnicze, powstałe w 1985 roku z inicjatywy rodziny Ryanów. Od tej pory jest to największy w Europie tani przewoźnik w zakresie lotnictwa cywilnego. Główną siedzibą firmy jest Dublin, zaś samoloty kursują łącznie na trzystu dwudziestu dwóch trasach na terenie Europy (obejmują 22 kraje), ale nie tylko, bo również latają do Maroka w północnej Afryce. Jeśli chodzi o Polskę, to na terenie naszego kraju wyloty samolotów sieci Ryanair odbywają się z następujących miast: Łódź, Poznań, Bydgoszcz, Wrocław, Szczecin, Gdańsk, Kraków i Warszawa.

Linie lotnicze Ryanair w Polsce

Od marca 2005 roku Ryanair obecny jest również na rynku polskim. Pierwszy lot odbył się z wrocławskich Starachowic do Londynu-Stansted. Później rozpoczęły się już regularne loty, zaś od lutego 2007 roku uruchomiono linię z Warszawy-Okęcia do Dublina. Od 10 listopada tego samego roku rozpoczęło się także wiele innych przelotów Ryanaira w tym loty z Katowic do Bristolu.

Obecnie samoloty kursują na wielu trasach (aktualny rozkład na stronie przewoźnika):

 • z lotniska Kraków Balice do:
  Birmingham, Dublin, Dusseldrof Weeze, East Midlands, Edynburg, Glasgow, Liverpool,Londyn Stansted, Mediolan Bergamo, Shannon, Sztokholm Skavsta,
 •  z lotniska Łódz Lublinek do:
  Dublina, Edynburg, Londyn, Shannon
 •  z lotnisk Rzeszów Jasiona do:
  Birmingham, Bristol, Dublin, Londyn Stansted, Londyn Luton
 • z lotniska Gdańsk Rębiechowo do:
  Alicante, Birmingham, Bremen, Dublin, Frankfurt Hahn, Londyn Stansted
 • z lotniska Bydgoszcz Szwedrowo do:
  Birmingham, Dublin, Dusseldorf Weeze, Liverpool, Londyn
 • z lotniska Szczecin Goleniów do:
  Dublin, Londyn
 • z lotniska Poznań Ławica do:
  Barcelona Girona, Barcelona Reus, Bristol, Dublin, Edynburg, Liverpool, Londyn
 • z lotniska Wrocław Strachowice do:
  Alicante, Barcelona Girona, Bruksela, Dublin, Dusseldorf, East Midlands, Edynburg, Frankfurt, Glasgow, Liverpool, Londyn, Shannon, Sztokholm
 • z lotniska Katowice Pyrzowice do:
  Birmingham, Bolonia, Dublin, Londyn
 • z lotniska Warszawa Okęcie do:

Dublin – POŁĄCZENIE ZAWIESZONE!!! Sprawdź inne tanie przeloty do Dublina

(06.2009)
Ryan air został uznany za najbardziej punktualną linię lotniczą w Europie przez Stowarzyszenie Europejskich Linii Lotniczych oraz Urząd Do Spraw Lotnictwa Cywilnego Wielkiej Brytanii (UK Civil Aviation Authority). Aby jednak niezawodność firmy pokryła się z jednoczesnym zadowoleniem klientów, wiele zależy od nich samych, czy zechcą współpracować. Z tego samego względu prosi się pasażerów o odpowiednio wczesne stawianie się przy odprawie paszportowej, o przestrzeganie limitu wagowego bagażu podręcznego, którego wagę oraz rozmiary w cm określają odrębne przepisy przewoźnika. Za każdy dodatkowy kilogram pobierana jest opłata za nadbagaż. Bagaż podręczny musi mieścić się pod siedzeniem albo w schowku bagażowym na pokładzie samolotu.

Bagaż to: walizki, wózki dziecięce, wózki inwalidzkie, podróżne łóżeczka niemowlęce, foteliki dziecięce, plecaki, namioty, urządzenia do poruszania się, skutery, chodziki. Dodatkowo płatne jest przewożenie instrumentów muzycznych oraz dużego sprzętu sportowego. Jedna osoba może zabrać określoną ilość bagażu, której maksymalna waga podana jest na stronie przewoźnika.