Odprawa paszportowa na lotnisku

Odprawa na lotnisku

Odprawa paszportowa na lotnisku rozpoczyna się na kilka godzin przed planowanym odlotem samolotu Ryanair. Na odprawę należy zgłosić się z numerem rezerwacji wcześniej wykupionego biletu Ryanair oraz dokumentem tożsamości wraz ze zdjęciami. Z uwagi na to, że dokumenty te potrzebne są jeszcze potem przy kolejnych fazach odprawy warto trzymać je przy sobie w dostępnym a zarazem bezpiecznym miejscu. Podczas odprawy paszportowej sprawdzany jest nasz numer rezerwacji, dokumenty oraz rejestrowany bagaż. Każdy bagaż jest ważony. Jeżeli pasażer ma ze sobą bagaż cięższy niż określony limitem wagowym wówczas dopłaca odpowiednio za kolejne kilogramy nadbagażu. Pobierana jest także opłata od każdej sztuki bagażu rejestrowanego. Podróżni liniami Ryan Air, którzy mają ze sobą nadbagaż powinni zgłaszać się na odprawę najlepiej zaraz po jej otwarciu, czyli około 2 godziny przed odlotem. Stanowisko odprawy zawsze zamykane jest dokładnie 40 minut przed odlotem samolotu. Osoby, które spóźnią się na odprawę nie zostaną wpuszczone na pokład. Jeżeli podana jest informacja o opóźnionym locie na odprawę należy sie mimo wszytko zgłosić odpowiednio według pierwotnego czasu odlotu samolotu.

Odprawa przez internet (odprawa online)

Dla oszczędności cennego czasu pasażerów linie lotnicze RyanAir wprowadziły możliwość odprawy on-line. Pasażerowie linii Ryanair podróżujący bez bagażu rejestrowanego po rezerwacji biletu i odprawie on line mają pierwszeństwo wejścia na pokład. Dokonując odprawy on line pasażerowie otrzymują po rezerwacji biletu emailem kartę pokładową, którą wraz z paszportem pokazują przed wejściem na pokład. Z odprawy on line można korzystać od 2 dni najwcześniej.

Osoby nie uprawnione do korzystania z odprawy on line: pasażerowie, którzy mają do odprawienia bagaż na lotnisku, dzieci w wieku 14-18 lat podróżujące bez opiekuna, osoby podróżujące z niemowlakami, pasażerowie, którzy mają ograniczoną swobodę ruchów, niewidomi czy niedowidzący podróżujący z psami, pasażerowie Ryan Air z Włoch, Anglii oraz Irlandii Północnej, pasażerowie podróżujący grupowo powyżej 9 osób, pasażerowie, którzy mają rezerwacje biletu Ryanair wraz z osobą nieuprawnioną do odprawy online. Podróżni, którzy mają wykupiony bilet Ryanair wraz z niemowlęciem nie mogą skorzystać z odprawy on line podobnie jak podróżni odprawiający się z bagażem rejestrowanym.